14 maja 2020

Komunikat nr 4/2020 ME w coursingu i na torze 2020 i zwody w Polsce

Mistrzostwa Europy w coursingu i na torze 2020 odwołane. Zawody w Polsce do  końca lipca odwołane.

KOLEŻANKI I  KOLEDZY

W dniu dzisiejszym otrzymalismy oficjalną informację z CdL – podpisaną przez Willema Vermauta i Chrisa Bekkera – Przewodniczącego i Sekretarza  CdL – potwierdzającą odwołanie tegorocznych Mistrzostw Europy w coursingu i na torze.

Kandydatami na przeprowadzenie  Mistrzostw w 2021 roku są:

Węgry – ME w coursingu  

Niemcy – ME na torze. 

Decyzję w sprawie zasad  kwalifikacji na  ME 2021  Podkomisja podejmie w zależności od możliwości odbycia jakichkolwiek zawodów w Polsce w tym roku oraz w 2021 roku w okresie do zakończenia terminu zgłoszeń  na Mistrzostwa. 

Jednocześnie informujemy, że do końca lipca nie odbędą się żadne zawody w Polsce. W zależnosci od  sytuacji epidemicznej w kraju (głównie chodzi o decyzje rządu dotyczące wielkosci zgromadzeń na świeżym powietrzu oraz otwarcie granic) odrębnym komunikatem poinformujemy  o kalendarzu zawodów w drugiej połowie roku. Oddziały, które nie mogły przeprowadzić zawodów z powodu epidemii, a zechą je zorganizować w innym terminie  po ustąpieniu zagrożenia COVID-19,  prosimy o kontakt z Podkomisją (możliwa tylko ranga CCWC). 

Zgodnie z decyzją Prezydium ZG ZKwP z 11 marca 2020, która nie została anulowana, przeprowadzanie egzaminów i testów w kynologii użytkowej  pozostawiono do decyzji organizatorów z uwzględnieniem aktualnych rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego i mając na uwadze ochronę życia i zdrowia uczestników. W związku z powyższym,  kwestia organizacji treningów czy treningów z licencjami leży w gestii organizatora. Przypominamy o koniecznosci poinformowania o takim zamiarze Podkomisji.  

Życzymy wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości. 

Bądźmy solidarni z lekarzami, ratownikami, pielęgniarkami i pielegniarzami.

Trzymajmy kciuki za Koleżanki i Kolegów ze Śląska, gdzie koronawirus daje się obecnie  najbardziej we znaki.

Nie pozwalajmy na hejt.