9 kwietnia 2023

Komunikat 6/2023

Drodzy charciarze,

aktualizacja 11.04.2023

Ważna informacja dotycząca pożegnania Andrzeja.

Nastapiła zmiana miejsca spoczynku, bezpośrednio po mszy świętej w Sulejówku (ul. Mariańska 9, 13.04.2023 o 12.00), Andrzej zostanie odprowadzony na pobliski cmentarz w Zakręcie (ul. ks. Iwaniuka).

Dziękujemy wszystkim za dotychczas okazane wyrazy wsparcia.

7 kwietnia otrzymaliśmy smutną wiadomość o śmierci Naszego Kolegi Andrzeja Zembowicza, charciarza , który rozpoczął swoją przygodę z chartami od charta afgańskiego a w pożniejszym czasie znany był nam jako hodowca chartów rosyjskich borzoi pod przydomkiem „Contra Lege” .

Andrzej wieloletni członek ZkwP oraz działacz na rzecz charciej społecznośći w macierzystym oddziale Warszawa. To tam nie jeden świeżo upieczony własciciel charta mogł skorzystać z jego wiedzy na dyżurach Sekcji Charta lub spotkać go parkurach coursingowych- na treningach lub zawodach organizowanych przez oddział ZkwP Warszawa.Zawsze w roli komisarza zawodów, licencjonowanego operatora wabika lub po prostu pasjonata chartów i charciego sportu.

Całej rodzinie Andrzeja składamy wyrazy głębokiego współczucia i kierujemy słowa wsparcia i otuchy w tych trudnych chwilach .

Andrzeju dziękujemy, że Byłeś, Tworzyłeś „historię charciego sportu”w Polsce.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we czwartek 13.04.2023, msza rozpocznie się o godzinie 12.00 w kościele św. Józefa w Sulejówku (ul. Mariańska 9) bezpośrednio po mszy świętej nastąpi odprowadzenie Andrzeja na miejsce spoczynku na pobliski cmentarz w Zakręcie (ul. ks. Iwaniuka).