31 grudnia 2020

WSPOMNIENIA 2020, NADZIEJE 2021

Koleżanki i Koledzy, kończy się rok, który wszystkim nam dał się porządnie we znaki. Wiele naszych planów i marzeń musiało ulec weryfikacji. Był to rok pełen ograniczeń, zarówno dla ludzi, jak i naszych „chudych” czworonożnych przyjaciół. Za kilka godzin wkraczamy w nowy rok ufni, że przyniesie normalność, a wraz z nią wiele radości, upragnione spotkania w plenerze i niezwykłe emocje podczas zawodów. Życzymy Wam przede wszystkim zdrowia, także pogody i hartu ducha, optymizmu oraz cudownych wrażeń, jakich dostarczają Wam charty, te małe i duże, te krótko-, długo- i szorstkowłose, te lepiej i gorzej biegające, a wszystkie niezwykłe.  Niech cieszą Was samym swoim istnieniem u Waszego boku. Niech im się wiedzie, niech doganiają wiatr, a Wam dodają energii i wywołują uśmiech na twarzach. Oby spełniły się i ziściły Wasze marzenia i zaplanowane na 2021 rok wydarzenia, niech przyniosą Wam dużo zadowolenia i satysfakcji z tego, co uda się osiągnąć. Z nadzieją, że tak będzie  

DO SIEGO ROKU!!!

Czekamy z utęsknieniem na psio-ludzkie spotkania, na wspólne świętowanie sukcesów, ale nie sposób zapomnieć, że są wśród nas Ci, którzy stracili swoich psich towarzyszy. Podzielamy ich ból i zapewniamy, że ci wspaniali biegacze zostali w naszej pamięci.  

Odeszli w mijającym roku:

W czerwcu (25.06.2020) w wieku 10. lat pożegnał nas saluki  NAJID Orman. W swojej 6-letniej zawodniczej karierze rzadko opuszczał jakieś zawody, wziął udział w 25 corsingach jako zawodnik. Był też wielokrotnie sparing partnerem dla młodszych kolegów. Udało mu się wychować dwóch świetnych zawodników, którzy od szczeniaka trenowali pod jego czujnym i doświadczonym okiem, dwóch późniejszych Mistrzów Polski. Biegał ze zmiennym szczęściem, ale zawsze czysto. Dwukrotnie stanął na III miejscu Mistrzostw Polski w  coursingu (2016 i 2017),  dwukrotnie wybiegał nominację na  Mistrzostwa Europy w coursingu (2017 i 2018). Był Champion Polski i Championem Polski Weteranów, posiadał certyfikat użytkowości.

We wrześniu (19.09.2020) sparaliżowała nas wiadomość o nagłej śmierci 5-letniego borzoja Pedra – WEZUWIUSZA Magnus Borzoj. Pedro dwukrotnie triumfował w Pucharze Polski w coursingu (2018 i 2019), w 2018 roku także zwycięzca V4Cup. Nie miał problemu z uzyskaniem tytułu  Krajoweego Championa Wyścigów Chartów, miał na koncie  7 wniosków CACIL. Z powodzeniem wystartował w Mistrzostwach Europy w coursingu w 2019 roku (8/22), także nominowany na  ME 2020. Cieszył oko na zawodach i na wystawach. Champion Polski, doceniony przez sędziów 2. lokatą w konkursie Piękno i Praca w 2018 w Korfowym. Zabrakło mu jednej wystawy do tytułu Międzynarodowego Championa Użytkowości. Postawnego, dostojnego Wezuwiusza znaliśmy także, jako psa wesołego, lubiącego wszystkich swoich czworonożnych braci.

W październiku trzymaliśmy kciuki za saluka AZULU SUEZ Alhaya, niestety tym razem AZULU przegrał swój życiowy wyścig (08.10.2020). Był niewątpliwie jednym z najlepszych i najwszechstronniejszych w kraju biegających saluków ostatnich lat. Biegał z równym powodzeniem na torze jak i w coursingach. Mistrz Polski w coursingu 2018 i 2019, również Mistrz Polski w wyścigach torowych 2019 i 2020, Zwycięzca Pucharu Polski w coursingu 2019, Zwycięzca V4Cup 2019. Posiadacz tytułów C.I.B, C.I.B.P, Krajowego Championa Wyścigów Chartów. Przyroda obdarzyła go także urodą, był Championem Polski, Litwy, Niemiec.  Miał 4 lata, liczyliśmy, że czeka go długa kariera wyścigowa, że kolejny raz na Mistrzostwach Europy godnie będzie reprezentował polskie barwy …

ROKOSZ Celerrimus, chart polski, pies spokojny a zarazem pełen temperamentu, łagodny, ale i stanowczy, wesoły i poważny, kiedy trzeba, odszedł nagle w wieku 6 lat  w listopadową noc (26.11.2020). Jego największą pasją było bieganie, w czym był doskonały. Nie sposób wyliczyć wszystkie jego sukcesy, jednak pojawienie się na coursingu niemal zawsze kończyło się sukcesem, pierwszym lub drugim miejscem. Już początek kariery z tytułem II v-ce Mistrza Polski (2016), zwiastował, że mamy do czynienia z biegaczem nad biegacze. W kolejnych latach (2017, 2018) dwukrotnie Mistrz Polski i znakomite starty w prestiżowych  zawodach w Polsce. Z Mistrzostw Europy w coursingu zawsze wracał z tarczą: w 2017 Mistrz Europy, w 2018 trzeci na podium, w 2019 – czwarty. 

 Grudniowy pogodny Mikołajkowy dzień przyniósł nam wstrząsającą wiadomość: odszedł (06.12.2020) niespodziewanie w pełni sił whippet RAYO Brodwinek, młodziutki 3-letni pies z wilkiem sercem i talentem do biegania, nieodrodny syn swoich utytułowanych rodziców. Czekaliśmy na jego sukcesy, wierzyliśmy, że jeszcze nie raz zatriumfuje. Drobny Radzio wielokrotnie pokazał lwi pazur w mocnych stawkach whippetów i piął się po szczeblach biegaczej kariery coraz wyżej. Jako dwulatek wybiegał w 2019 roku 3. lokatę w Pucharze Polski w coursingu, czym zasłużył na nominację na Mistrzostwa Europy. W 2020  zdobył tytuł v-ce Mistrza Polski w coursingu, z CACILem na najwyższym stopniu podium zakończył Mistrzostwa Polski Północnej 2020, z Bratysławy przywiózł 5 lokatę, a z Central European Coursing Derby  Liptpvsky Mikilas – 3 lokatę. Champion Polski, a jako posiadacz certyfikatu użytkowości nie raz brylował w wśród ras użytkowych na wystawach (łącznie z  BIS  3).